Iedere zomer actualiseren wij het opleidingsaanbod. Het studieprogramma kan bijvoorbeeld herzien worden. Hieronder kunt u met behulp van de knop aangeven of u de opleidingsvariant van voor of na de zomer wilt bekijken.
Start voor de zomer29-03-2021, E-learning
E-learning, Inschrijven
31-03-2021, Breda
Avond, Inschrijven
Met dit HBO-programma ontwikkel je je tot professioneel sociaal pedagogisch hulpverlener op HBO-niveau. Alle essentiële aspecten komen aan bod, zoals sociaal-maatschappelijke problematiek, pedagogisch begeleiden, professioneel communiceren en coördinatie en rapportage. Met al deze kennis en vaardigheden ben je in staat mensen, van jong tot oud, te helpen om hun leven weer (zelfstandig) op te pakken. Vanuit Scheidegger ontvang je goede hulp, zodat je dit programma ook met succes afrondt. We noemen dit onze gouden garanties. Daarom haal jij bij Scheidegger je diploma met de wind in de rug.
Vanuit dit HBO-programma kun je mogelijk verder studeren in een van de HBO Bacheloropleidingen. Hiervoor moet je wel toelaatbaar zijn tot die opleiding. Zie Toelichting HBO voor de voorwaarden.
Dit programma is onderdeel van de gelieerde HBO-Bacheloropleiding van Hogeschool Scheidegger.
Wij willen het leren zo praktisch en efficiënt mogelijk maken. Tijdens de lessen worden niet alleen de theorie en de gemaakte opdrachten besproken, maar werk je ook aan de vaardigheden die je nodig hebt in je dagelijkse praktijk. Bovendien voer je inspirerende en leerzame discussies met je medestudenten, waardoor jullie samen tot oplossingen komen. Ook heb je tijdens je studie toegang tot de digitale leeromgeving e-Connect. Hierin vind je alle informatie over je studie en examens. Zie voor meer informatie e-Connect.
Natuurlijk moet je het zelf doen, maar je staat er niet alleen voor! Bij Scheidegger zien we jou echt staan. Tijdens je studie krijg je persoonlijke begeleiding van een mentor, die als geen ander weet wat er allemaal komt kijken bij het volgen van een studie. Zo helpen wij je om het beste uit jezelf te halen. Jouw doel is ons doel: een diploma!
Het programma duurt 1 jaar en bestaat uit 6 modules. De modules Professionele communicatie en Social work in de praktijk bestaan uit 4 lessen. De overige modules bestaan elk uit 6 lessen. Je wordt begeleid door een studiebegeleider bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en past die toe op de dagelijkse praktijk. Dat maakt de lessen zeer afwisselend en motiverend. Scheidegger weet dat dit een belangrijke voorwaarde is om een studie succesvol af te ronden.
Betaal je het programma zelf? Vanwege de officiële erkenning van Scheidegger kunnen je opleidingskosten grotendeels gefinancierd worden door de overheid, dit heet levenlanglerenkrediet. Zie Levenlanglerenkrediet (LLLK) voor meer informatie of neem contact op met onze opleidingsadviseurs.
Als je onverhoopt niet slaagt voor je examen, maar je hebt wel alle lessen gevolgd, dan mag je het examen kosteloos overdoen. Kortom: Scheidegger begeleidt je daadwerkelijk naar een diploma. Zie onze 6 gouden garanties voor meer informatie.
Je ziet de prijs die je als consument betaalt. Ben je werkgever en wil je informatie over de btw, kijk dan op Praktische informatie.
Je kunt dit programma klassikaal volgen op een locatie naar keuze. Onze leslocaties zijn gevestigd door heel Nederland. Behoefte aan meer flexibiliteit? Met de lesvariant e-learning studeer je in je eigen tijd en in je eigen tempo op afstand. Je wordt online begeleid door een ervaren docent. Voor de unieke combinatie van beide lesvarianten kies je voor virtual classroom. Hierbij volg je de lessen op vaste tijdstippen, met een docent én digitaal. Voor meer informatie over onze opleidingsvarianten, zie de pagina Opleidingsvarianten op onze website.
Je wilt je ontwikkelen op het gebied van sociaal pedagogische hulpverlening. Je wilt bijvoorbeeld werken in de jeugdzorg, ouderenzorg, gehandicaptenzorg, geestelijke gezondheidszorg of justitiële hulpverlening.
Dit programma wordt verzorgd op HBO-niveau. Er wordt van je verwacht dat je een diploma HAVO of MBO hebt of door werkervaring op dit niveau functioneert. Inzet en motivatie zijn de belangrijkste voorwaarden.
Je sluit de modules Werken met methodieken, Coördineren en rapporteren en Social work in de praktijk af met een praktijkgerichte opdracht. De module Professionele communicatie wordt afgerond met een mondeling examen en de overige modules sluit je af met een digitaal examen. Ook maak je een eindopdracht, waarmee je aantoont dat je op HBO-niveau functioneert.
(6 lessen)
(6 lessen)
(6 lessen)
(6 lessen)
(4 lessen)
(4 lessen)
(2 lessen van 3 uur)
Als je alle onderdelen met een voldoende afrondt, ontvang je het diploma ‘HBO Sociaal Pedagogisch Hulpverlener (SPH)’ van Hogeschool Scheidegger.
Met een aanvullende opdracht kun je met dit HBO-programma meteen het officiële Propedeusegetuigschrift behalen van de HBO Bachelor Sociaal Pedagogische Hulpverlening (SPH).
Als je de dagopleiding volgt, volg je 2 lessen op 1 dag.
Dit programma wordt in een 1-jarige en een 2-jarige variant aangeboden.
Iedere zomer actualiseren wij het opleidingsaanbod. Het studieprogramma kan bijvoorbeeld herzien worden. Hieronder kunt u met behulp van de knop aangeven of u de opleidingsvariant van voor of na de zomer wilt bekijken.
Start voor de zomerInschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 3.125,-
Studiemateriaal: € 135,- (per module)
Examenkosten: € 210,- (per digitaal examen)
€ 210,- (per moduleopdracht)
€ 275,- (per mondeling examen)
Eindopdracht: € 350,-
Arrangementskosten: zie onderstaande toelichting.
Bovenstaande bedragen zijn op basis van betaling ineens waarbij 8% korting inbegrepen is. Je kunt in termijnen betalen en in termijnen.
Voor enkele opleidingen en trainingen wordt er een arrangement bestaande uit onbeperkt koffie, thee en ijswater voor je geregeld. In het dagarrangement is ook een uitgebreide lunch inbegrepen. De arrangementskosten bedragen € 25,- (excl. btw) per dag of € 5,50 (excl. btw) per avond. Staat er een verwijzing naar locatie- en arrangementskosten? Dan brengen wij naast arrangementskosten ook locatiekosten in rekening. De locatiekosten bedragen € 29,50 (excl. btw) per dag of € 10,- per avond (excl. btw).
Kies je voor wettelijk erkend onderwijs (MBO-niveau 2, 3 of 4, Associate degree, HBO Bachelor of volledige Master), dan bieden wij deze opleiding altijd vrijgesteld van btw aan. De overige opleidingen en trainingen zijn belast met 21% btw. Voor organisaties die geen btw kunnen terugvorderen, is vrijstelling van btw mogelijk. In dat geval komt er 10% opslag boven op de prijs exclusief btw. Dit betekent een groot voordeel op de prijs inclusief btw en is een absolute aanrader.
Betaal je de opleiding of training zelf? Dan geldt er geen opslag van 10%. Studie-, trainingsmaterialen, reprorechten en arrangementskosten zijn altijd belast met 9% btw. De btw op arrangementskosten is niet verrekenbaar. Alle genoemde bedragen zijn exclusief btw. De hoogte van de btw is onder voorbehoud van eventuele wetswijzigingen.
Je kunt ons op werkdagen bellen van 08.00 uur tot 17.00 uur. Je kunt ook een bericht sturen via WhatsApp, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur.
Mail ons
035 - 7 121 992
06 - 10739752