Opleidingsdata en locaties
Deze unieke leergang bevindt zich op het snijvlak van sportcoaching en sportmanagement. Wanneer je in een professioneel sportklimaat actief bent, is het noodzakelijk dat je inzicht hebt in sportinhoudelijke zaken. Als je bijvoorbeeld verantwoordelijk bent voor het technische beleid, ben je met veel sportinhoudelijke zaken bezig, maar ben je ook een sportmanager. Dus als je kennis en inzicht wilt ontwikkelen op het gebied van sportcoaching, maar ook van sportmanagement, dan is deze opleiding een unieke kans. Na de opleiding kun je verkort doorstuderen in de volledige HBO Bacheloropleiding Bedrijfskunde van Scheidegger.
Voor wie?
De opleiding is interessant voor (aankomende) managers en sportcoaches die actief zijn in de sportwereld en die zich op het gebied van sportmanagement en sportcoaching naar HBO-niveau willen ontwikkelen. De opleiding is ook interessant voor (aankomende) technisch managers/directeuren binnen de sportwereld.
Vooropleiding
Deze opleiding wordt verzorgd op MBO+/HBO-niveau. Er wordt verwacht dat je een MBO-diploma hebt of door werkervaring op dit niveau functioneert. Inzet en motivatie zijn de belangrijkste voorwaarden.
De aanpak
De opleidingen van Scheidegger onderscheiden zich door een zeer praktijkgerichte aanpak. Je gaat aan de slag met praktische theorie, waar je ook echt iets aan hebt. Daarnaast ontwikkel je belangrijke vaardigheden, waar je in de sportwereld veel profijt van zult hebben.
Je krijgt toegang tot een professionele digitale leeromgeving: e-Connect. Hier vind je alle informatie over je opleiding en examens en kun je makkelijk communiceren met je medestudenten en docent. Zie e-Connect voor uitgebreide informatie.
Kenmerkend is de intensieve begeleiding door middel van de VAK-methode van Scheidegger. De combinatie van bijeenkomsten, een zeer professionele online leeromgeving, een praktijkcoach en stimulerende docenten zorgt ervoor dat je daadwerkelijk je diploma behaalt. Daarom bieden wij ook graag een examengarantie! Zie Examengarantie voor meer informatie.
Opzet van de opleiding
De HBO Leergang Sportmanagement en -coaching bestaat uit 6 modules van 8 lessen en een eindscriptie. Elke module bestaat uit 6 bijeenkomsten en 2 e-Learninglessen. In de e-Learninglessen werk je aan een aantal diverse opdrachten, die klassikaal worden besproken. Je wordt begeleid door een praktijkcoach, bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je heel goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en vertaalt die naar de dagelijkse praktijk. Dat maakt de lessen afwisselend en motiverend. Scheidegger weet dat dit een belangrijke voorwaarde is om een opleiding succesvol af te ronden.
Eindscriptie
In de laatste module maak je een afstudeeropdracht over een onderwerp naar keuze op het snijvlak van sportmanagement en sportcoaching. Hiermee kwalificeer je jezelf op erkend HBO-niveau. Tijdens de 4 klassikale lessen word je begeleid door je docent om de eindscriptie tot een goed einde te brengen. Een zeer leerzame en inspirerende stap in deze opleiding.
Officieel diploma
De beide modules Vaardigheden van de coach en Managementvaardigheden worden afgerond met een praktijkgerichte opdracht. Commerciële vaardigheden wordt afgerond met een mondeling examen. De overige 3 modules worden afgerond met een praktijkgericht examen. Wanneer je alle modules en de eindscriptie met een voldoende afrondt, ontvang je het officiële en hooggewaardeerde diploma 'HBO Leergang Sportmanagement en -coaching' van Scheidegger Opleidingen. Dit diploma levert vrijstelling op in de officiële HBO Bacheloropleiding Bedrijfskunde van Scheidegger.
Examengarantie
Mocht je onverhoopt niet slagen voor je examen, maar heb je wel alle lessen gevolgd, dan mag je het examen kosteloos overdoen. Kortom, Scheidegger begeleidt je daadwerkelijk naar een diploma.
Praktijkgerichte opleiding van 1,5 jaar op erkend HBO-niveau
Avond-, dagopleiding of e-Learning
De opleiding wordt door heel Nederland verzorgd op doordeweekse avonden van 19.00 uur - 21.30 uur en op dinsdag en zaterdag van 10.00 uur - 15.30 uur. Als je de dagopleiding volgt, heb je 2 lessen op 1 dag.
De avondopleiding duurt 18 maanden en bestaat uit 40 bijeenkomsten en 12 e-Learninglessen. De dagopleiding duurt 18 maanden en heeft 22 bijeenkomsten en 12 e-Learninglessen.
Deze opleiding kun je ook grotendeels via e-Learning volgen. De modules Vaardigheden van de coach en Commerciële vaardigheden volg je wel op locatie.
Wilt u Incompanyopleidingen afnemen? Neem dan contact met ons op.
Opleidingsdata en locaties
| Startmaand |
Variant |
Dag |
|
Locatie |
Inschrijven |
Planning |
Kosten
Inschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 40,- per les (52 lessen)
Examens: € 175,- (per module)
€ 250,- (mondeling)
Eindscriptie: € 450,-
Studiemateriaal: € 110,- per module (inclusief e-Connect)
Bij betaling ineens krijg je een korting van € 150,-.
Fiscaal voordeel
Voor werkgevers is het mogelijk een netto voordeel te krijgen van maximaal € 4.129,50 per werknemer. Zie Fiscaal voordeel voor meer informatie.