MBO_Marketingmedewerker

Opleidingsdata en locaties

Alle opleidingsdata en locaties zien
Zaterdag, April 2012 Amsterdam Inschrijven
Maandag, April 2012 Amsterdam Inschrijven
Maandag, April 2012 Alkmaar Inschrijven
Maandag, April 2012 Almere Inschrijven

Klik hier voor meer informatie over Incompanyopleidingen.

Deze opleiding is tevens beschikbaar als e-Learningopleiding.

Schrijf je vóór 1 juni in voor deze opleiding en ontvang een stijlvolle Otazu-armband t.w.v. € 125,-! Vul de code: OTAZU in bij je betalingsgegevens. Lees hier meer. 

In deze opleiding word je opgeleid voor het officieel erkende diploma 'MBO Secretaresse, niveau 3'. Dit is hét officiële erkende diploma voor de professionele secretaresse. Door voor deze MBO-opleiding te kiezen, creëer je voor jezelf een uitstekende toekomst.

Voor wie?

Deze opleiding is speciaal ontwikkeld voor iedereen die zich wil ontwikkelen tot een professionele secretaresse.

Vooropleiding

Deze opleiding wordt verzorgd op MBO-niveau. Er gelden geen speciale vooropleidingseisen. Inzet en motivatie zijn de belangrijkste voorwaarden.

De aanpak

De opleidingen van Scheidegger onderscheiden zich door een zeer praktijkgerichte aanpak. Dus geen theorie om de theorie, maar kennis die je direct kunt toepassen op de praktijk. Ook ontwikkel je belangrijke vaardigheden, waar je als professionele secretaresse veel aan hebt.
Om het officiële diploma 'MBO Secretaresse, niveau 3' te behalen, moet je stage lopen, waarbij je relevante werkervaring opdoet. Zie Stage, praktijkprogramma en toelatingsprocedure.

Je krijgt toegang tot een professionele, digitale leeromgeving: e-Connect. Hier vind je alle informatie over je opleiding en examens en kun je makkelijk communiceren met je medestudenten en docent. Kenmerkend hierbij is de intensieve begeleiding door middel van de VAK-methode van Scheidegger. De combinatie van bijeenkomsten, een zeer professionele online leeromgeving, een praktijkcoach en stimulerende docenten zorgt ervoor dat je echt je diploma behaalt.

Opzet van de opleiding

De opleiding bestaat uit 4 modules van 8 lessen. Elke module heeft 6 bijeenkomsten en 2 e-Learninglessen. Ook volg je een begeleidingsprogramma, waarin je wordt begeleid bij het maken van de praktijkopdrachten, het vullen van je praktijkportfolio en je stage. Dit programma bestaat uit 6 lessen die verspreid over de opleiding worden gepland. Je bereidt je hierop voor door opdrachten te maken, die klassikaal worden besproken. De opleiding wordt afgerond met de module Afstuderen. Tijdens deze korte module van 2 bijeenkomsten word je voorbereid op het eindgesprek, waarin je complete praktijkportfolio en stageperiode worden besproken. Je wordt begeleid door een praktijkcoach, bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en vertaalt die naar de dagelijkse praktijk.

Officieel diploma

Je rondt de modules af met een examen (mondeling, praktijkgerichte opdracht of een praktijkexamen). Aan het eind van de opleiding heb je een eindgesprek over je complete praktijkportfolio. Wanneer je alle modules met een voldoende afrondt en je praktijkportfolio met een voldoende wordt beoordeeld, ontvang je het officiële diploma 'MBO Secretaresse, niveau 3' van Scheidegger Opleidingen. Scheidegger Opleidingen is door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap officieel erkend als uitvoerder van erkende MBO-opleidingen, zoals die zijn vastgelegd in het CREBO.

Afstuderen

In 2 lessen bereid je je onder begeleiding van je coach voor op je eindgesprek. In de lessen bekijk je gezamenlijk je praktijkportfolio, rond je de laatste opdrachten af en werk je aan een praktijkverslag. Zo kun je ontspannen en goed voorbereid in het eindgesprek je opleiding met goed gevolg afronden en je diploma in ontvangst nemen.

Taalkennis en rekenvaardigheden

Er zijn wettelijke eisen voor taalkennis en rekenvaardigheden. Hier worden, indien nodig, lessen voor aangeboden. Deze zijn niet standaard in het programma opgenomen, want het is onze ervaring dat de meeste studenten die uitstekend zelf kunnen voorbereiden. Voor deze modules worden wel de reguliere examenkosten in rekening gebracht. 

1-jarige praktijkgerichte opleiding met uitstekende perspectieven

Avond-, dagopleiding of e-Learning

De opleiding wordt door heel Nederland verzorgd op doordeweekse avonden van 19.00 uur - 21.30 uur en op dinsdag en zaterdag van 10.00 uur - 15.30 uur. Als je de dagopleiding volgt, heb je 2 lessen op 1 dag.

De avondopleiding duurt 12-18 maanden met 32 bijeenkomsten en 8 e-Learninglessen. De dagopleiding duurt 12-18 maanden met 20 bijeenkomsten en 8 e-Learninglessen.

Je kunt deze opleiding gedeeltelijk via e-Learning volgen met persoonlijke begeleiding. De module Communicatie en effectiviteit volg je wel op locatie, net als de bijeenkomsten behorend bij het praktijkprogramma. Zie e-Connect voor meer informatie.

Wilt u Incompanyopleidingen afnemen? Neem dan contact met ons op.

Opleidingsdata en locaties

Startmaand Variant Dag Locatie Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Amsterdam Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Amsterdam Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Alkmaar Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Almere Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Arnhem Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Arnhem Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Den Haag Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Den Haag Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Breda Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Amersfoort Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Groningen Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Hengelo Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Hilversum Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Leeuwarden Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Zwolle Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Zwolle Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Den Bosch Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Nijmegen Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Sittard Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Tilburg Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Haarlem Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Leiden Inschrijven Planning
April 2012 E-learning N.v.t. E-learning Inschrijven Planning

Studieprogramma

Administratie en kantoorpraktijk

(8 lessen)

  • Administratie en kantoorpraktijk
  • Effectieve werkorganisatie en agendabeheer
  • Plannen en organiseren
  • Postbehandeling, archiveren en dossiers
  • Informatie en informatievoorziening
  • Examen: Praktijkgerichte opdracht

Zakelijke correspondentie

(8 lessen)

  • Criteria zakelijke correspondentie
  • Klantgericht schrijven
  • Formuleren van goedlopende zinnen
  • Schrijftempo en correct Nederlands
  • Lastige taalkwesties
  • E-mails en de zakelijke brief
  • Examen: Praktijkgerichte opdracht

Communicatie en effectiviteit

(8 lessen)

  • Timemanagement
  • Persoonlijke effectiviteit
  • Assertiviteit en zelfvertrouwen
  • Communicatie en gesprekstechnieken
  • Moeilijke gesprekken voeren
  • Examen: Mondeling examen

Computervaardigheden

(8 lessen)

  • Computersystemen en netwerken
  • Software en werkomgeving
  • Windows (bestandsbeheer, internet, e-mail)
  • Word (alle relevante basisvaardigheden)
  • Excel (alle relevante basisvaardigheden)
  • PowerPoint (alle relevante basisvaardigheden)
  • Examen: Praktijkexamen

Begeleidingsprogramma

(6 lessen)

  • Praktijkopdrachten
  • Praktijkportfolio
  • Stagebegeleiding

Afstuderen

(2 lessen)

  • Oefening eindgesprek
  • Eindgesprek

 

Examengarantie

Mocht je onverhoopt niet slagen voor je examen, maar heb je wel alle lessen gevolgd, dan mag je het examen kosteloos overdoen. Kortom, Scheidegger begeleidt je daadwerkelijk naar een diploma.

Kosten

Inschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 45,- per les (40 lessen)
Examens: € 175,- (per module)
€ 250,- (mondeling)
Studiemateriaal: € 110,- per module (inclusief e-Connect)
Afstuderen: € 450,- (inclusief diplomering)

Bij betaling ineens krijg je een korting van € 125,-.

Fiscaal voordeel

Voor werkgevers is het mogelijk een netto voordeel te krijgen van maximaal € 4.129,50 per werknemer. Zie Fiscaal voordeel voor meer informatie.