MBO_Netwerkbeheerder

Opleidingsdata en locaties

Alle opleidingsdata en locaties zien
Maandag, April 2012 Alkmaar Inschrijven
Maandag, April 2012 Almere Inschrijven
Maandag, April 2012 Amsterdam Inschrijven
Zaterdag, April 2012 Amsterdam Inschrijven

Klik hier voor meer informatie over Incompanyopleidingen.

Deze opleiding is tevens beschikbaar als e-Learningopleiding.

Als je al bekend bent met service- en beheeractiviteiten en verantwoordelijk wilt zijn voor het dagelijks beheer van het computernetwerk, dan is onze opleiding Netwerkbeheerder iets voor jou. Als netwerkbeheerder zorg je voor een stabiel en beveiligd internet (Wide Area Network) of bedrijfsnetwerk (Local Area Network). Activiteiten als het installeren en instellen van servers, werkstations, netwerkapparatuur of bekabeling, zodanig dat de onderliggende infrastructuur goed blijft werken, spreken je aan. Je ondersteunt gebruikers bij hun technische vragen en problemen en probeert deze zo snel en goed mogelijk op te lossen. Goed oplossen betekent goed kunnen luisteren, doorvragen en adviseren, maar ook het documenteren van deze storingen of de werking van het netwerk.

Voor wie?

Deze opleiding is speciaal voor iedereen die zich wil ontwikkelen tot volwaardig netwerkbeheerder en die bekend is met helpdesk- en/of servicedeskactiviteiten.

Vooropleiding

Deze opleiding wordt verzorgd op erkend MBO-niveau. Er wordt verwacht dat je bekend bent met service- en beheeractiviteiten. Als dit niet het geval is, adviseren we je eerst de opleiding MBO ICT Helpdesk- en Servicedeskmedewerker te doen, zie hiervoor p. 322. Deze opleiding sluit naadloos aan op die opleiding. Uiteraard kunnen onze opleidingsadviseurs je hierover uitstekend adviseren.

De aanpak

De opleidingen van Scheidegger onderscheiden zich door een zeer praktijkgerichte aanpak. Je gaat aan de slag met praktische theorie waar je ook echt iets aan hebt. Dus geen theorie om de theorie, maar direct toepasbare theorie. Daarnaast ontwikkel je belangrijke vaardigheden waar je als netwerkbeheerder veel aan hebt.

Je krijgt toegang tot een professionele digitale leeromgeving: e-Connect. Hier vind je alle informatie over je opleiding en je examens en kun je makkelijk communiceren met je medestudenten en je docent.

Kenmerkend is de intensieve begeleiding door middel van de VAK-methode van Scheidegger. De combinatie van bijeenkomsten, een zeer professionele online leeromgeving, een praktijkcoach en stimulerende docenten zorgt ervoor dat je daadwerkelijk je diploma haalt. Daarom geven wij ook graag een examengarantie!

Opzet van de opleiding

Deze opleiding bestaat uit 3 modules van 8 lessen. Iedere module heeft 6 bijeenkomsten en 2 e-Learninglessen. In de e-Learninglessen werk je aan opdrachten die klassikaal worden besproken. Je wordt begeleid door een coach bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en vertaalt die naar de dagelijkse praktijk. Dat maakt de lessen zeer afwisselend en motiverend. Scheidegger weet dat dit een belangrijke voorwaarde is om een opleiding succesvol af te ronden.

De netwerkbeheerder is verantwoordelijk voor het onderhouden van voldoende capaciteit, functionaliteit en integriteit van de infrastructuur. Vaak is dit werk onzichtbaar, totdat zich incidenten voordoen waar de hele organisatie last van heeft. De netwerkbeheerder is eigenlijk de poortwachter van het ICT-systeem. Dit betekent dat hij technische handelingen uitvoert, zoals het maken van back-ups en het kijken naar beveiligingsaspecten, dat hij bekend is met login- en internetprotocollen, en dat hij aandacht heeft voor het netwerk-, service- en klantproces. In deze opleiding komen juist deze kennis en vaardigheden aan de orde.

Officieel diploma

Je rondt de module Communicatie voor ICT'ers af met een mondeling examen. De module Netwerkbeheer wordt afgerond met een praktijkgericht examen. De module Servicedeskmanagement wordt afgerond met een praktijkgerichte opdracht. Wanneer je alle modules met een voldoende afrondt, ontvang je het officiële diploma 'MBO Netwerkbeheerder' van Scheidegger Opleidingen. Met dit diploma kun je in een sterk verkort traject doorstuderen richting diverse MBO ICT-opleidingen niveau 4. Je kunt ook direct verder studeren richting een HBO Leergang Netwerkbeheer. Met dit diploma ben je goed voorbereid op een mooie toekomst als netwerkbeheerder.

Interessante opleiding voor ambitieuze mensen

Avond-, dagopleiding of e-Learning

De opleiding wordt door heel Nederland verzorgd op doordeweekse avonden van 19.00 uur - 21.30 uur en op dinsdag en zaterdag van 10.00 uur - 15.30 uur. Als je de dagopleiding volgt, heb je 2 lessen op 1 dag.

De avondopleiding duurt 9 maanden en heeft 18 bijeenkomsten en 6 e-Learninglessen. De dagopleiding duurt 9 maanden en heeft 9 bijeenkomsten en 6 e-Learninglessen.

Je kunt deze opleiding ook grotendeels via e-Learning volgen met persoonlijke begeleiding. De module Communicatie voor ICT'ers volg je wel op locatie. Zie e-Connect voor de unieke aanpak van Scheidegger.

Wilt u Incompanyopleidingen afnemen? Neem dan contact met ons op.

Opleidingsdata en locaties

Startmaand Variant Dag Locatie Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Alkmaar Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Almere Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Amsterdam Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Amsterdam Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Arnhem Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Arnhem Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Den Bosch Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Rotterdam Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Breda Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Den Haag Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Den Haag Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Dag Dinsdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Utrecht Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Amersfoort Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Groningen Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Hengelo Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Hilversum Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Leeuwarden Inschrijven Planning
April 2012 Avond Donderdag Zwolle Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Zwolle Inschrijven Planning
April 2012 Avond Woensdag Tilburg Inschrijven Planning
April 2012 Zaterdag Zaterdag Eindhoven Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Nijmegen Inschrijven Planning
April 2012 Avond Dinsdag Sittard Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Haarlem Inschrijven Planning
April 2012 Avond Maandag Leiden Inschrijven Planning
April 2012 E-learning N.v.t. E-learning Inschrijven Planning
September 2012 Avond Maandag Alkmaar Inschrijven Planning
September 2012 Avond Maandag Almere Inschrijven Planning
September 2012 Avond Maandag Amsterdam Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Amsterdam Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Arnhem Inschrijven Planning
September 2012 Avond Dinsdag Arnhem Inschrijven Planning
September 2012 Avond Dinsdag Den Bosch Inschrijven Planning
September 2012 Avond Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
September 2012 Dag Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
September 2012 Dag Dinsdag Rotterdam Inschrijven Planning
September 2012 Avond Woensdag Rotterdam Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Rotterdam Inschrijven Planning
September 2012 Avond Woensdag Breda Inschrijven Planning
September 2012 Avond Woensdag Den Haag Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Den Haag Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Utrecht Inschrijven Planning
September 2012 Dag Dinsdag Utrecht Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Utrecht Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Amersfoort Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Groningen Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Hengelo Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Hilversum Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Leeuwarden Inschrijven Planning
September 2012 Avond Donderdag Zwolle Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Zwolle Inschrijven Planning
September 2012 Avond Woensdag Tilburg Inschrijven Planning
September 2012 Zaterdag Zaterdag Eindhoven Inschrijven Planning
September 2012 Avond Dinsdag Nijmegen Inschrijven Planning
September 2012 Avond Dinsdag Sittard Inschrijven Planning
September 2012 Avond Maandag Haarlem Inschrijven Planning
September 2012 Avond Maandag Leiden Inschrijven Planning
September 2012 E-learning N.v.t. E-learning Inschrijven Planning
November 2012 Avond Maandag Alkmaar Inschrijven Planning
November 2012 Avond Maandag Almere Inschrijven Planning
November 2012 Avond Maandag Amsterdam Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Amsterdam Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Arnhem Inschrijven Planning
November 2012 Avond Dinsdag Arnhem Inschrijven Planning
November 2012 Avond Dinsdag Den Bosch Inschrijven Planning
November 2012 Avond Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
November 2012 Dag Dinsdag Eindhoven Inschrijven Planning
November 2012 Dag Dinsdag Rotterdam Inschrijven Planning
November 2012 Avond Woensdag Rotterdam Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Rotterdam Inschrijven Planning
November 2012 Avond Woensdag Breda Inschrijven Planning
November 2012 Avond Woensdag Den Haag Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Den Haag Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Utrecht Inschrijven Planning
November 2012 Dag Dinsdag Utrecht Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Utrecht Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Amersfoort Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Groningen Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Hengelo Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Hilversum Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Leeuwarden Inschrijven Planning
November 2012 Avond Donderdag Zwolle Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Zwolle Inschrijven Planning
November 2012 Avond Woensdag Tilburg Inschrijven Planning
November 2012 Zaterdag Zaterdag Eindhoven Inschrijven Planning
November 2012 Avond Dinsdag Nijmegen Inschrijven Planning
November 2012 Avond Dinsdag Sittard Inschrijven Planning
November 2012 Avond Maandag Haarlem Inschrijven Planning
November 2012 Avond Maandag Leiden Inschrijven Planning
November 2012 E-learning N.v.t. E-learning Inschrijven Planning

Studieprogramma

Servicedeskmanagement

(8 lessen)

  • De plaats en rol van de servicedesk in de organisatie
  • Organisatie van servicemanagement
  • Service level agreements
  • Veiligheid en risico
  • Opvolgen van incidenten
  • Ondersteuning van de gebruikers
  • Registratie van incidentmeldingen
  • Klantgerichte communicatie
  • Omgaan met klachten
  • Examen: Praktijkgerichte opdracht

Netwerkbeheer

(8 lessen)

  • Denken en werken in netwerksystemen
  • Kenmerken informatiesysteem
  • Hardware-installaties, file servers, computers en printers op het netwerk
  • Stroomschema opstellen
  • Planning en beheer van softwarelicenties en -updates
  • Beveiligen en testen van systemen
  • Beheer- en gebruiksprocedures opstellen
  • Storingen achterhalen en lokaliseren
  • Verbetervoorstellen maken
  • Examen: Praktijkgericht examen

Communicatie voor ICT'ers

(8 lessen)

  • Basisvaardigheden communicatie
  • Klantgericht communiceren
  • Verplaatsen in de gebruiker
  • Omgaan met emoties en conflicten
  • Samenwerken
  • Assertiviteit
  • Helder communiceren en instrueren
  • Luistervaardigheden en samenvatten
  • ICT en communicatie
  • Examen: Mondeling examen

Examengarantie

Mocht je onverhoopt niet slagen voor je examen, maar heb je wel alle lessen gevolgd, dan mag je het examen kosteloos overdoen. Kortom, Scheidegger begeleidt je daadwerkelijk naar een diploma.

Kosten

Inschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 50,- per les (24 lessen)
Examens: € 175,- (per module)
€ 250,- (mondeling)
Studiemateriaal: € 110,- per module (inclusief e-Connect)

Bij betaling ineens krijg je een korting van € 100,-.

Fiscaal voordeel

Voor werkgevers is het mogelijk een netto voordeel te krijgen van maximaal € 2.064,75 per werknemer. Zie Fiscaal voordeel voor meer informatie.