Opleidingsdata en locaties
Wil jij graag als beveiliger aan de slag? Of ben je daarmee wellicht net begonnen? Er bestaat een zeer grote vraag naar goed opgeleide en gediplomeerde beveiligingsmedewerkers. Zij zijn namelijk breed inzetbaar en worden niet alleen ingezet bij het bewaken van gebouwen, maar zorgen ook voor de orde en veiligheid bij evenementen, controles op luchthavens en het begeleiden van transporten. Als beveiliger heb je een boeiende en afwisselende baan. Met de MBO-opleiding Beveiliger, niveau 2 heb je binnen een jaar het vereiste diploma, dankzij praktijkgerichte lessen die worden verzorgd door docenten uit de beveiligingsbranche. Bovendien ben je tijdens je stage al volop aan het werk als beveiliger. Als je de opleiding hebt afgerond, dan ben je in het bezit van het diploma 'MBO Beveiliger, niveau 2' en het branchediploma van de SVPB. Hiermee ben je bevoegd om als beveiliger aan het werk te gaan.
Voor wie?
Deze opleiding is bestemd voor iedereen die op zoek is naar een uitdagende en afwisselende baan in de beveiliging. Je neemt graag verantwoordelijkheid, wilt zelfstandig werken en vindt het leuk om veel contact met mensen te hebben. De opleiding is ook bedoeld voor mensen die net in de beveiliging werken en het vereiste diploma moeten behalen.
Vooropleiding
Deze opleiding wordt verzorgd op erkend MBO-niveau. Als je ouder bent dan 21 jaar, dan ben je automatisch toelaatbaar. Ook als je tussen de 18 en 21 jaar oud bent, kun je deze MBO-opleiding - na een intake - volgen. Je dient een bewijs van goed gedrag te kunnen overhandigen.
De aanpak
Je krijgt toegang tot een professionele digitale leeromgeving: e-Connect. Hier vind je informatie over je opleiding en examens en kun je gemakkelijk communiceren met je medestudenten en je docent.
Kenmerkend is de intensieve begeleiding door middel van de VAK-methode van Scheidegger. De combinatie van bijeenkomsten, een professionele online leeromgeving, een praktijkcoach en stimulerende docenten zorgt ervoor dat je daadwerkelijk je diploma haalt.
Om een officieel diploma 'MBO Beveiliger, niveau 2' te behalen, is het verplicht om een stage te lopen, waarin je relevante werkervaring opdoet. Zie Stage, praktijkprogramma en toelatingsprocedure voor meer informatie rondom de stage.
Opzet van de opleiding
De opleiding bestaat uit 2 modules van 8 lessen. De module Toezicht houden en optreden beslaat 6 bijeenkomsten en 2 e-Learninglessen. Wettelijke kaders voor de beveiliger volg je op basis van e-Learning. Daarnaast volg je een begeleidingsprogramma waarin je wordt begeleid bij het maken van de praktijkopdrachten, het vullen van je praktijkportfolio en je stage. Dit bestaat uit 6 lessen, die verspreid over de opleiding worden gepland. Je bereidt je voor door opdrachten te maken die klassikaal worden besproken.
Officieel diploma
Voor deze opleiding dien je een grijze pas aan te vragen. Deze is 1 jaar geldig en verloopt daarna. Verlenging is niet mogelijk, dus raden we aan je grijze pas aan te vragen vlak voor de start van de stage.
Bij de SVPB leg je 2 beroepsgerichte examens en het praktijkexamen af. Deze examens worden meerdere keren per jaar aangeboden.
Aan het eind van de opleiding heb je een gesprek over je complete praktijkportfolio. Als je alle modules en examens met een voldoende afrondt en je praktijkportfolio wordt met een voldoende beoordeeld, dan ontvang je het officiële diploma 'MBO Beveiliger, niveau 2'.
Afstuderen
De opleiding wordt afgerond met de module Afstuderen. In deze korte module van 2 bijeenkomsten word je voorbereid op het eindgesprek, waarin je complete praktijkportfolio en je stageperiode worden besproken. Je wordt begeleid door een praktijkcoach, bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en vertaalt deze naar de dagelijkse praktijk.
Taalkennis en rekenvaardigheden
Er zijn wettelijke vereisten ten aanzien van taalkennis en rekenvaardigheden. Hier worden indien nodig lessen voor aangeboden. Deze zijn niet standaard in het programma opgenomen, aangezien het onze ervaring is dat de meeste studenten dit uitstekend zelf kunnen voorbereiden. Voor de modules worden wel de reguliere examenkosten in rekening gebracht.
De opstap naar een succesvolle carrière in de beveiliging
Kosten
Inschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 55,- per les (24 lessen)
Examens: € 250,- (mondeling examen)
€ 83,- SVPB (Beroepsgericht)
€ 133,- SVPB (Praktijkexamen)
Studiemateriaal: € 110,- per module (inclusief e-Connect)
Afstuderen: € 450,- (inclusief diplomering)
Bij betaling ineens krijg je een korting van € 75,-.
Fiscaal voordeel
Voor werkgevers is het mogelijk een netto voordeel te krijgen van maximaal € 2.753,- per werknemer. Zie Fiscaal voordeel voor meer informatie.