Opleidingsdata en locaties
Schrijf je vóór 1 juni in voor deze opleiding en ontvang een stijlvolle Otazu-armband t.w.v. € 125,-! Vul de code: OTAZU in bij je betalingsgegevens. Lees hier meer.
Pedagogiek of opvoedkunde is de studie van de manier waarop volwassenen (onderwijzers, ouders, opvoeders) jongeren grootbrengen met een bepaald doel. De Basisopleiding Pedagogiek biedt een goede kennismaking met dit boeiende vakgebied. Binnen een halfjaar heb je een basisdiploma op zak, waarmee je in de jeugdhulpverlening, in het onderwijs of bij een ondersteunende opvoedkundige dienst kunt gaan werken. Als je interesse hebt in kinderen en opvoedingsproblematiek, dan is deze basisopleiding een uitstekende keuze. Vanuit deze opleiding kun je versneld doorstuderen in de opleiding MBO Onderwijsassistent, niveau 4, een HBO-programma Pedagogiek van Scheidegger of een volledig HBO Bachelorprogramma Pedagogiek van Hogeschool NCOI.
Voor wie?
Deze opleiding is speciaal ontwikkeld voor iedereen die zich wil ontwikkelen op het gebied van opvoedkunde en pedagogiek. Als je al binnen dit vakgebied werkt en je je basiskennis van pedagogiek verder wilt vergroten, dan is deze opleiding ook een goede keuze. Ook voor ouders is dit een praktisch programma!
Vooropleiding
Deze opleiding wordt verzorgd op MBO-niveau. Er zijn geen speciale vooropleidingseisen. Inzet en motivatie zijn de belangrijkste voorwaarden.
De aanpak
Deze opleiding heeft een zeer praktijkgerichte aanpak. Je gaat aan de slag met praktische theorie, waar je echt iets mee doet. Dus geen theorie om de theorie, maar direct toepasbare theorie. Daarnaast ontwikkel je belangrijke vaardigheden, waar je in dit vakgebied veel aan hebt.
Je krijgt toegang tot een professionele digitale leeromgeving: e-Connect. Hier vind je alle informatie over je opleiding en examens en kun je makkelijk communiceren met je medestudenten en docent.
Kenmerkend is de intensieve begeleiding van de VAK-methode van Scheidegger. De combinatie van bijeenkomsten, een professionele online leeromgeving, een praktijkcoach en stimulerende docenten zorgt ervoor dat je daadwerkelijk je diploma behaalt. Daarom geven wij ook graag een examengarantie!
Opzet van de opleiding
Deze opleiding bestaat uit 2 modules van 8 lessen. Iedere module heeft 6 bijeenkomsten en 2 e-Learninglessen. In de e-Learninglessen werk je aan een aantal opdrachten, die klassikaal worden besproken. Je wordt begeleid door een praktijkcoach, bij wie je met al je vragen terechtkunt. In de lessen word je heel goed voorbereid op de praktijkgerichte examens. Een ervaren docent legt de theorie uit en vertaalt die naar de dagelijkse praktijk. Dat maakt de lessen afwisselend en motiverend. Scheidegger weet dat dit een belangrijke voorwaarde is om een opleiding succesvol af te ronden.
Officieel diploma
De modules worden afgerond met een praktijkgericht examen of een praktijkgerichte opdracht, die je thuis maakt. Als je beide modules met een voldoende afrondt, ontvang je het officiële diploma 'Basisopleiding Pedagogiek' van Scheidegger Opleidingen. Met dit diploma kun je versneld doorstuderen richting een opleiding MBO Onderwijsassistent, niveau 4, een HBO-programma Pedagogiek van Scheidegger of een volledig HBO Bachelorprogramma Pedagogiek van Hogeschool NCOI.
Korte, praktijkgerichte basisopleiding
Studieprogramma
Pedagogiek
(8 lessen)
-
Werkgebied van de pedagogiek
-
Opvoedkunde
-
Volwassenen-, gezins- en onderwijspedagogiek
-
De rol van onderwijs in de opvoeding
-
Vorming en ontwikkeling
-
Opvoedstijlen
-
Observatiemethoden en -technieken
-
Basishulpvragen
-
Veiligheid en gezondheid
-
Examen: Praktijkgericht examen
Begeleiden van kinderen
(8 lessen)
-
Pedagogische processen
-
Begeleiden en coachen
-
Instrueren en verantwoordelijkheid
-
Werkvormen
-
Groepsdynamiek en groepsdruk bij jongeren
-
Calamiteiten en escalatie
-
Examen: Praktijkgerichte opdracht
Examengarantie
Mocht je onverhoopt niet slagen voor je examen, maar heb je wel alle lessen gevolgd, dan mag je het examen kosteloos overdoen. Kortom, Scheidegger begeleidt je daadwerkelijk naar een diploma
Kosten
Inschrijfgeld: € 100,-
Lesgeld: € 55,- per les (16 lessen)
Examens: € 175,- per module
Studiemateriaal: € 110,- per module (inclusief e-Connect)
Bij betaling ineens krijg je een korting van € 75,-.